Novinky

 

Automatické ovládání motokár

 

 

All tracks map Race Facer

 Společnost  Race Facer je vývojář úspěšného softwaru pro motokárová centra s populárním konceptem sociální motokárové sítě , časomíry, mobilní aplikace a organizačním programem pro provoz. Myslím si, že se dá za velký úspěch považovat fakt, že za pouhé dva roky na trhu software využívá přes 350 000 aktivních jezdců a firma si vybudovala základnu s více než 70 tratěmi po celém světě.

Nyní přichází s novým převratným produktem, který zahrnuje i hardware a tak se dá říct že z vývojáře se stává i producent motokárového vybavení, Touto novinkou je dálkové automatické ovládání motokár pod názvem   RaceSafety. RS_LOGO_01 Systém automatického ovládání a řízení  motokár je založen na jednoduchém principu a tak je i podstatně levnější než obdobné systémy.  Stačí pouze transponder na motokáru a počítač, který ovládá motokáry přes Wifi a to je vše. Hlavním myšlenkou celého systému je, že díky němu můžete motokáry ovládat na dálku a především automaticky podle potřeby a nastavených parametrů, tak aby byla zajištěna maximální bezpečnost. Tímto způsobem si zajistit plynulý provoz a zamezit zejména srážkám a eliminovat nebezpečné situace a jezdce.

 

RaceSafety_video_trat

Nejzajímavější funkce:

  • Modré zóny – pro snadné předjíždění
  • Žluté zóny –  pro snížení rychlosti
  • Upozornění  – na stojící motokáry na trati
  • Hlídání – chování jezdců
  • Hlídání – jízdy v protisměru
  • Penalizace – za bourání
  • Zpomalení – v depu
  • Vlajkové zóny – ovládání světel 

 

Systém funguje na tom, že umí každou motokáru zvlášť zpomalit nebo i vypnout, a tím že zná její polohu na trati, rychlost a další údaje, může na základě zadaných podmínek (které si může každá dráha sama nastavit podle sebe) motokáry řídit na dálku a automaticky,  bez  zásahu traťových maršálů.  Nejjednodušší z funkcí je automatické zpomalení motokár při nájezdu do depa po skončení jízdy. RaceSafety_brochure_Stránka_2_Obraz_0014Zpomalení motokár i v jiných nebezpečných zónách, jako jsou místa častých nehod což nastavit jako zpomalovací zóny  a ty aktivovat pouze pro začínající jezdce. Možnost nastavení modrých zón pro automatické snížení rychlosti předjížděné motokáry, například při situaci kdy rychlejší jezdec o 3 sekundy na kolo se přiblíží na vzdálenost menší než jedna vteřina k pomalejšímu jezdci RaceSafety automaticky zpomalí první motokáru, tak aby se bezpečně předjeli.  Další zajímavá funkce může být, když motokára zastaví na trati všechny motokáry, které budou kolem projíždět budou zpomaleny 50 m před incidentem a opět naplno mohou jet 10 m za nehodou. Systém si také pamatuje jak každý jezdec jezdí a tak v případě, že často bourá tak automaticky může dostat penalizaci v podobě například 10 sec sníženého výkonu u jeho motokáry a  pokud i přes to bude pokračovat v tomto způsobu ježdění, může byt vyřazen úplně nebo trvale zpomalen apod. Vlajková signalizace pomocí LED panelů opět automaticky žluté a červené zóny. Ovládání například přes hodinky na ruce obsluhy upozorní  vibrací a tónem na stojící nebo bourající motokáru na trati s informací o čísle káry a sektoru problému. Zpomalí nebo vypne motokáru pokud jede v protisměru. Prostě spousta zajímavých funkcí které Vám ušetří práci s opravami motokár i trati. 

 

 

RaceSafety_video_01

 

Díky jednoduchému principu je potřeba minimum zařízení pro spuštění a provoz a tím pádem je  instalace snadná bez omezení a proto je systém vhodný pro  benzínové  nebo elektrické motokáry, i v hale nebo na venkovní trati. Díky této univerzálnosti a jednoduchosti  je příznivá cena celého systému.

 
 

Pronajímáme motokáry

 
  • nejférovější způsob účtování – pouze za motohodiny, žádné jiné poplatky
  • na libovolně dlouhou dobu – na hodinu nebo třeba na rok
Více informací najdete zde.
 
 

Cenové akce

 

15x RT8 GX270 – velmi pěkné

10.6.2020

Motokáry nyní  k odběru s velkou slevou výborný stav rovnou do provozu.

Více informací »
 
 

Novinky

 

Hra o Motokáry

25.5.2020

Nejnovější interaktivní technologie pro realné  motokáry Sodi.

Více informací »

Motokáry nezastaví ani Koronavir COVID-19

14.3.2020

Aktuální omezení motokár ČR

Více informací »