Novinky

 

SWS na vzestupu

 Většina venkovních tratí se teprve  probouzí po zimním spánku do nové sezóny , indoorové dráhy zase nabírají opět  dech po hektickém konci roku. A přitom sezóna 2017, už je v plném proudu alespoň z pohledu Sodi World Series, protože  jenom v našich končinách máme aktuálně za sebou 20 závodů, kterých se zúčastnilo 206 jezdců a šest týmů. Což je určitě  slušný start do letošního ročníku, a slibuje zajímavou sezónu.sws-world-finals-2016 (5)

 

Již minulý rok dopadl dobře celkem s  101 zorganizovanými závody  SWS serie, do kterých se zaregistrovalo  175 jezdců. Z toho jasně vyplývá veliká loajalita zákazníků k těmto závodům a konceptu soutěže. Z těchto jezdců  se nominovali  na světové finále nejlepší jezdci z Česka a Slovenska a můžou  vyrazit  na světové finále SWS a poměřit svoje schopnosti s nejlepšími jezdci z celého světa. Tím pádem my ostatní,  kteří jsme nevyhráli můžeme alespoň fandit našim národním týmům ve dvanáctihodinovém vytrvalostním závodu. Závod bude startovat o půlnoci a  v neděli v pravé poledne bude znám vítězný tým ze 40 startujících posádek. Českou vlajku ponese DDS Racing.endurance_16_CZ Slovensko bude reprezentovat Go baby Go. Vytrvalostní závod se letos pojede na novém modelu SR4. Mezi nejlepších 80 jezdců ve sprintu se kvalifikovali Filip Baláž a  Tomáš Cagaš  a tím pádem budou moci pořádně vyzkoušet silnou RX250.   Držet palce našim borcům bychom měli 26 a 27 . 5. 2017. Celý závod můžete sledovat na online live timingu a navíc se bude online streamovat celý přenos přímo ze závodiště na webu SWS.sws-world-finals-2016 (3) Samozřejmě kdo by chtěl zažít atmosféru velkého závodu na vlastní kůži, můžeme se setkat v Paříži a rádi Vám zajistíme vstupenky.  

 

Pravidla pro rok 2017 zaznamenala mírné  změny, které jsou ku prospěchu věci a více otevírají podmínky pro pořadatele závodů. Nejzajímavější  je určitě podmínka na minimální počet závodníků nutných pro přidělení bodů a je tak dnes už pro všechny kategorie stejný  čili minimální počet startujících ve Sprintu, Endurance  i Junior je 6 motokár. Další zajímavou možností, která u nás není rozšířená ale ve světě se často objevuje a to že pořadatelem závodu nemusí být provozovatel dráhy ale organizace zabývající se právě organizací pouze závodů, kdy si danou trať pronajme a dál se stará o všechny provozní záležitosti týkající se závodu. Například na více okruzích během sezóny a i taková organizace se dnes může zaregistrovat do SWS a vypisovat potom svoje závody. sws-world-finals-2016 (1)

 

 

Počet tratí, kde pravidelně organizují  závody  se  rozšiřuje a tím samozřejmě roste i jezdecká základna,  aktuálně branami SWS u nás prošlo přesně 600  jezdců a máme dobře nakročeno, abychom získali pro tuto sezónu i dvě postupová místa na světové finále 2018, protože počet nominací se odvíjí od členské základny každého státu plus je ve hře 10 míst ze světového žebříčku. Dnes hlavními ambasadory SWS jsou Kart ONE arena, Karting Planet a FIBO karting. Díky. Další tratě se plánují připojit v krátkém čase jako jsou

 

Carbonia Mostsws-world-finals-2016

Kart arena Plzeň

Kart arena Cheb

Motokáry Modřice Brno

Motokáry Olomouc

MAX 60  Bratislava

Karting arena Plešivec

A navíc ještě jsou před otevřením  úplně nové tratě a projekty, které  se mají spustit ještě letos a  hned chtějí se také  připojit do kolotoče těchto závodů a pak už to bude opravdový hukot.

 

Pro jezdce a tratě je založený facebookový profil SWS Česko, kde spolu můžou komunikovat dozvídat se informace o závodech a dalších novinkách.

Myslím, že je se na co opravdu těšit, za zmínku stojí určitě první 24 hodinovka v rámci SWS u nás. Závod se pojede 6. a 7. 5. 2017 na trati Kart Planet v Praze.

24hEVENT

 

 

 
 

Pronajímáme motokáry

 
  • nejférovější způsob účtování – pouze za motohodiny, žádné jiné poplatky
  • na libovolně dlouhou dobu – na hodinu nebo třeba na rok
Více informací najdete zde.
 
 

Cenové akce

 

15x RT8 GX270 – velmi pěkné

10.6.2020

Motokáry nyní  k odběru s velkou slevou výborný stav rovnou do provozu.

Více informací »
 
 

Novinky

 

Hra o Motokáry

25.5.2020

Nejnovější interaktivní technologie pro realné  motokáry Sodi.

Více informací »

Motokáry nezastaví ani Koronavir COVID-19

14.3.2020

Aktuální omezení motokár ČR

Více informací »